سلامت آنلاین

کاشت ابرو و پاسخ به تمام نگرانی ها در مورد آن

کاشت ابرو و پاسخ به تمام نگرانی ها در مورد آن
قضاوت در مورد اینکه تاتو ابروها با رنگ بهتر است یا کاشت ابروها با موهای طبیعی کار چندان سختی نیست؛ داشتن ابروهایی با موهای طبیعی و قابل رشد که قابل اصلاح و رنگ کردن هستند با ابرویی نقاشی شده با هاشور یا تاتو که زود یکنواختی‌اش شما را خسته می‌کند قابل مقایسه نیست. اگر تا امروز خط و خطوط جای ابروهای شما را گرفته است حالا می‌توانید با مراجعه به یکی از کلینیک‌های معتبر پوست و مو روی تاتو ابروهای‌تان موهایی طبیعی بکارید و صاحب ابروهایی زنده و زیبا شوید.

چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

  • کسانی که ابروهایی کم پشت دارند برای پرپشت کردن ابروهایشان 
  • کسانی که شکل و فرم ابروهایشان زیبا نیست (دائم با مداد ابرو مجبور به تصحیح شکل آن هستند) برای تغییر فرم ابروهایشان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.
  • کسانی که اثر سوختگی یا جای بخیه (اسکار) در ابروهایشان دارند برای ترمیم جای آنها بهترین گزینه کاشت ابرو است.
  • کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند ولی از فرم آن خسته شده اند نیز می توانند با استفاده از تکنیک های خاص و حرفه ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند
  • کسانی که به دلیل بیماری های خاص یا موارد دیگری قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند برای پر کردن داخل آن ناحیه از ابروهایشان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.

اصول حرفه ای و تکنیک های ظریف برای کاشت صحیح و علمی ابرو چگونه است؟

1- کاشت موها با زاویه خواب مناسب در هر ناحیه: در کاشت ابرو اصلی ترین نکته دانستن جهت خواب موها در نواحی مختلف ابروها میباشد اما این فقط کافی نیست بلکه توانایی خواباندن موها در نواحی مختلف ابروها در حین کاشت هم نیازمند مهارت و سال ها تجربه در زمینه کاشت ابرو دارد.
2- انتخاب موهایی با قطر مناسب: نیاید از موهایی با قطر ضخیم استفاده شود بلکه باید از موهای نازک و با قطر خاص استفاده شود.
3- ایجاد کوچکترین منافذ در پوست جهت کاشت: منافذ ایجاد شده در پوست ناحیه ابرو باید با دقت فراوان و با استفاده از تکنیک های مدرن امروزی (کمترین قطر) را داشته باشد.
4- کاشت موهای ابرو با بیشترین تراکم: فاصله بین منافذ ایجاد شده جهت کاشت باید به قدری نزدیک به هم ایجاد شود که حاصل کاشت ما به صورت ابرویی با حداکثر تراکم باشد.
5- توجه میزان و درجه انحنای هر تار مو جهت کاشت: با دید میکروسکوپی و دقیق باید به طور ظریف به میزان درجه قوس هر تار مو و حتی جهت قوس آن توجه فراوان شود و بر اساس میزان انحنای هر تار مو، آن تار مو را برای کاشت در ناحیه خاصی از ابرو استفاده شود و این کار نیازمند نگاه دید بسیار دقیق و ظریف بین پزشک می باشد تا میزان ظرافت کاشت ابرو بیشتر و بیشتر شود.

نتیجه یک کاشت ابرو با تکنیک علمی و صحیح توسط یک پزشک با تجربه (خلق ابروئی با موهای طبیعی) می باشد آنگونه که : هیچ کس متوجه کاشت ابرو شما نخواهد شد.

در کاشت ابرو از موهای کدام ناحیه استفاده می شود؟

کاشت ابرو مثل کاشت مو یک نوع پیوند بافت زنده است به همین دلیل در این پیوند ناحیه دهنده دونر (Donor) ناحیه پشت سر می باشد و ناحیه گیرنده ابروها می باشند. اما کاشت ابرو کاری بسیار تخصصی تر و ظریف تر در مقایسه با کاشت موی سر است. به این معنا که برای کاشت صحیح و اصولی ابرو که بعدا موهایش با خواب صحیح و درست رشد کند باید بسیار ماهرانه و حرفه ای بتوانیم فقط تعداد محدود و خاصی از موهای پشت سر فرد را که از نظر قطر مو، رنگ مو، میزان انحنای هر تار مو مناسب برایی کاشت در ناحیه ابرو می باشد انتخاب کنیم و بعد هر فولیکول مو را بطور ماهرانه و با خواب صحیح به آن ابرو درون منفذ بسیار ریزی که در پوست ابرو ایجاد کرده ایم قرار دهیم. ریشه این موهای انتقال یافته (پیوند شده) زنده می باشد و در ناحیه جدید (ابروها) شروع به رشد می کند.

پاسخ به سوالاتی که ممکن است قبل از کاشت برای شما پیش بیاید را در ادامه میتوانید بخوانید.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

خیر، به هیچ وچه دردی ندارد. یعنی برای انجام کاشت ابرو از بی حسی موضعی استفاده می شود (مثل دندانپزشکی) و در طول مدت زمان کاشت، فرد در کمال بی دردی می باشد.

مدت زمان کاشت ابرو چقدر می باشد؟

بسته به میزان تراکم، پهنا و طول و تعداد تار موهای کاشته شده و ...، مدت زمان کاشت ابرو بین 1-4 ساعت متغییر می باشد.

چه زمانی بعد از کاشت ابرو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کند؟

حدودا 2 هفته بعد از کاشت ابرو، موهای ابرو تدریجا شروع به ریزش می کنند ولی نگران نباشید چون سریعا به جای هر ساقه مویی از ابرو که ریخته شود یک تار (ساقه) موی جدید و جوان رشد می کند چون این ریزش مربوط به ساقه موها می باشد (که روی پوست است) ولیکن ریشه موها (در زیر پوست) زنده و با برجا می باشند و با هر ساقه موئی که می افتد بلافاصله ساقه نو جدیدی شروع به رشد می کند.

آیا برای کاشت ابرو نیاز به بی هوشی می باشد؟

کاشت ابرو با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به هیچ نوع بی هوشی ندارد.

آیا در کاشت ابرو موهای کاشت شده طبیعی و قابل رشد می باشد؟

بله، این موها طبیعی و قابل رشد می باشد چون ریشه این موها زنده و از موهای سر خود فرد می باشد.

آیا کاشت ابرو نیاز به بستری شدن می باشد؟

خیر، کاشت ابرو به طور سرپائی انجام می شود و نیاز به بستری شدن ندارد.

چه زمانی بعد از کاشت ابرو می توان ابروهای کاشته شده را رنگ نمود؟

حدودا 3- 6 ماه بعد از کاشت ابرو بنابر نظر پزشک می توان موهای ابرو را رنگ کرد.

آیا کسی که قبلا ابروی خود را تاتو یا هاشور کرده است می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

بله، کسی که تاتو یا هاشور ابرو دارد می تواند روی این رنگ مصنوعی و نقاشی خسته کننده شده تاتو، کاشت ابرو با موهای طبیعی انجام دهد و به جای شک ابروی نقاشی شده و مصنوعی، ابرویی با موی طبیعی داشته باشد. البته باز هم متذکر می شویم که شرط اصلی برای کاندید بودن یا نبودن کاشت ابرو، در جلسه مشاوره حضوری با تشخیص پزشک می باشد.

آیا کسی که در اثر تاتو یا پاک کردن تاتو، دچار اسکار در ناحیه پوست ابروهایش شده، می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

بله، البته به شرط آنکه ابتدا (تست کاشت) توسط پزشک در ناحیه اسکار انجام شود و اگر بعد از انجام تست کاشت، مشکلی نداشته باشد می تواند کاشت ابرو انجام دهد.

زمان شروع رشد موهای کاشته شده در ابرو و زمان تکامل نهایی رشد موها در ابرو چه موقع می باشد؟

این زمان قانون خاصی ندارد شاید بتوان گفت از همان لحظه کاشت، موهای ابرو شروع به رشد می نماید. چون کاشت ابرو یک نوع پیوند بافت زنده است رشد این برو تا 3-6 ماه بعد از کاشت به اوج خود می رسد بطوریکه شکل نهایی ابروی کاشته شده را 9 ماه بعد بطور کامل می بینیم .

کسی که در اثر تصادف یا سوختگی دچار اسکار در ناحیه ابروهایش شده است آیا می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

به شرط آنکه ابتدا (تست کاشت) برای او انجام شود و پاسخ این تست مثبت باشد می تواند کاشت ابرو انجام دهد.

چه زمانی بعد از کاشت ابرو فرد می تواند به حمام برود؟

یک روز بعد از کاشت ابرو، فرد می تواند به حمام برود اما ناحیه ابروی خود را باید فقط با سرم شستشو دهد.

آیا بعد از انجام کاشت ابرو شخص می تواند به آرایشگاه برود؟

بله واضح است که اندک زمانی بعد از کاشت ابرو با نظر پزشک می تواند به آرایشگاه برود ولیکن نباید از موچین جهت اصلاح ابرو ها استفاده کند چون موچین باعث کنده شدن موها از ریشه می شود.

آیا موهای ابروی کاشته شده مثل موهای سر بلند می شود؟

عموما روال اینگونه است که بتدریج با گذشت زمان سرعت رشد موهای کاشته شده کم می شود و منطبق با رشد موهای ابرو می شود. (یعنی رشد موهای کاشته شده به تدریج کم شده و سازگار با منطقه گیرنده ابرو می شود)

آیا برای کاشت ابرو می توان از موهای شخص دیگری استفاده کرد؟

خیر، به هیچ وجه نمی توان از موهای شخص دیگری برای کاشت ابرو استفاده کنیم بدیهی است که کاشت ابرو چون یک پیوند موی طبیعی از موهای خود شخص به خودش (پیوند از موهای پست سر به ناحیه ابروی خودش ) است، سازگار و قابل انجام است ولی از سوی شخص دیگر به دلیل عدم سازگاری بافتی نمی توانیم برای کاشت ابرو استفاده کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: