سلامت آنلاین

نکاتی در مورد هایفوتراپی که باید بدانید.

نکاتی در مورد هایفوتراپی که باید بدانید
روش‌های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین و چروک و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته که از موثرترین آنها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد. این روش یک جراحی نسبتا دشوار و بزرگ محسوب می‌شود و معمولا به‌دلیل دشواری آن عوارض و دوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می‌گذارد، کمتر موردتوجه قرار گرفته است و در حال حاضر فقط برای افتادگی‌های شدید مورداستفاده قرار می‌گیرد.در مقابل هایفوتراپی قرار دارد که درمان با آن بسیارآسان است.اگرکنجکاوید در مورد این روش محبوب بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

هایفوتراپی مناسب چه افرادی نمی باشد؟

 •  افرادی با وجود عفونت فعال در ناحیه درمان
 • افرادی که دارای دیابت پیشرفته هستند
 • افردی که پروتز فلزی در ناحیه درمان دارند
 • افراد زیر 30 سال
 • خانم های باردار

مراحل انجام فرایند هایفوتراپی

 1. معمولا قبل از انجام هایفوتراپی به  آمادگی خاصی نیاز نیست. پزشک ابتدا سوابق کامل پزشکی فرد را مورد بررسی قرار داده و معاینه پوست صورت و گردن را  انجام می دهد، به جز در مواردی که عفونت یا مشکل پوستی وجود داشته باشد که لازم است حتما درمان به تعویق بیفتد، در موارد دیگر پزشک پس از معاینه بلافاصله کار خود را شروع می کند.متخصصین حرفه ای در این زمینه می توانند پاکسازی کاملی روی صورت انجام دهند. در این روش پزشک از ژل اولتراسوند برای صورت و گردن بیمار استفاده می کند.
 2.  بعد از معاینات کامل دسته هایفو روی پوست فرد قرار گرفته و سر می خورد. این دسته انرژی اولتراسوند را به پوست منتقل کرده و سلول های پوست را تحریک می کند تا کلاژن تولید کنند و به بازسازی، بهبود و جوانسازی بافت ها کمک می کند.
 3. با توجه به شرایط پوست بیمار، پزشک میزان عمق نفوذ به پوست را در دستگاه تنظیم می کند. زمانی که این فرایند در حال انجام است، فرد ممکن است زیر پوست خود احساس گرما یا سوزش کند. جلسه درمان معمولا بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد که این مدت نیز بستگی به شدت مشکلات پوستی دارد.

آیا روش هایفوتراپی هیچ خطری ندارد؟

اولتراسوند از 50 سال قبل تا کنون در پزشکی کاربرد داشته است .تکنولوژی هایفو دقیقا با سونوگرافی یکی است اما تنظیمات و نیز تاثیرات این دو با هم متفاوت است .لذا از ایمن بودن این روش مطمئن باشید.

مزایای هایفو تراپی چیست؟

 • نتیجه خوب درمانی
 • درمان به صورت سرپائی 
 • بدون عوارض جراحی و بیهوشی
 • کاملاً ایمن بدون هیچ نوع اشعه‌ای 
 • درمان در یک جلسه 
 • عدم نیاز به داشتن محیط استریل 
 • بدون خون ریزی 
 • عوارض پس از درمان  بسیار جزئی
 • نتایج ماندگار
 • روش کار ساده
 • نداشتن محدودیت سنی
 • بدون درد
 • قابلیت تکرار

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی هستند ؟

 از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند افرادی می توانند از این روش  استفاده کنند. اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .

 اثرات درمان به وسیله هایفوتراپی را کی میتوان مشاهده کرد؟

معمولا بیمار در همان لحظه انجام هایفوتراپی کشیده تر شدن پوست را احساس می کند ولی نتایج بعد از 2 ماه بهتر مشخص می شود و رودند بهبودی طی 6ماه آینده نیز ادامه دارد وفرد شاهد اثرات بیشتری درزمینه سفت شدن ولیفت شدن صورت وگردن خواهد بود.با انجام یک جلسه کشیده شدن ابروها،گونه ها، خط فک مشاهده میشود .عمق خط خنده کاهش می یابد،افتادگی گوشه لب ها کمتر می شود ،خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف تر می شوند ،همچنین شلی گردن وغبغب تاحدودی اصلاح می شود اما برای رسیدن به بهترین نتیجه توصیه می شود هایفوتراپی را به مدت 4 تا 6 هفته انجام دهید که بین هر جلسه حدود 3 تا 4 ماه فاصله است.

عوارض بعد از انجام هایفوتراپی ممکن است به چه صورت باشد؟

برخی بیماران بعد از اتمام درمان درد خفیفی را گزارش کرده اند که معمولا به خودی خود درمان می شود. در صورت بروز علائم درد پزشک داروهای ضد درد تجویز خواهد کرد.پزشکان اغلب کرم هایی برای صورت تجویز می کنند تا از پوست در مقابل اشعه های UV خورشید و دیگر عوامل مضر محیطی محافظت کند. 

مدت زمان انجام هر جلسه هایفوتراپی چقدر است ؟

با توجه به ناحیه ای که بر روی آن هایفوتراپی انجام میشود، این درمان بین 30 تا 60 دقیقه زمان میبرد.. این روش کاملا راحت وبدون درد است و حتى حین انجام هایفوتراپی بیمار در حالت نشسته قرار می گیرد .

متقاضیان کشیدن پوست به روش هایفوتراپی به چند جلسه درمان نیاز دارند ؟

فقط یک جلسه برای افرادی که شلی وافتادگی خفیف تا متوسط دارند کافیست . ولی اگر فردی تمایل دارد که بدلیل شلی بیشتر هایفوتراپی را تکرار کند می تواند بعد از 6ماه یک جلسه دیگر هایفوتراپی انجام دهد.

کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: