سلامت آنلاین

از لیپوماتیک چه میدانید؟

از لیپوماتیک چه میدانید
لیپوماتیک یک روش لیموتومی حداقل تهاجمی است که با استفاده از انرژی با سرعت بالا برای تجزیه چربی و نگه داشتن بافت همبند دست نخورده انجام می شود.چربی مایع پس از آن به آرامی مکیده می شود و از بدن دفع می شود. در این روش  از حرارت به عنوان منبع انرژی استفاده نمی کند، بنابراین خطر سوختگی پوست و یا آسیب پوست وجود ندارد، زیرا ممکن است با تکنولوژی لیزر و اولتراسوند این خطر وجود داشته باشد. از آنجا که این روش به تحریک کلاژن در منطقه درمان شده تا 6 ماه پس از درمان کمک می کند، پوست اضافی با حجم زیادی از چربی ها اغلب در طول این دوره خارج می شوند.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

 • امن، موثر و آسان است .
 • کم درد یا بدون درد است .
 • اجازه می دهد تا کشش پوست بسیار عالی باشد.
 • مدت زمان بهبود سریع تر کوتاهتر
 • ارزان تر بودن نسبت به سایر روش ها

دو ویژگی اصلی لیپوماتیک

درمان انعطاف پذیر: این روش به پزشک اجازه می دهد تا چربی اضافی بدن را از یک یا چند منطقه بدن به صورت همان زمان خارج کند به عنوان مثال از نقاط دشوار و ظریف که نیاز به مراقبت های اضافی دارند، مانند زانو.
شکل دقیق بدن : در این روش بدن با دقت به شکل و اندازه دلخواه تبدیل می شود و انواع مختلف چربی، از جمله چربی فیبری از بین می رود.

مناطق قابل انجام لیپوماتیک

این تکنولوژی پیشرفته می تواند چربی را از مناطق زیر خارج کند:
 • شکم
 • باسن
 • پهلوها
 • پشت
 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • زانو
 • ران ها

بهترین نامزدها برای انجام لیپوماتیک

با آخرین پیشرفت هایی که لیپوماتیک با ارتعاش ارائه می دهد، افرادی که قبلا برای روش های لیپوماتیک واجد شرایط نبودند، اکنون می توانند حجم بیشتری از چربی را بدون بستری شدن در بیمارستان از بدن خارج کنند. این روش لیپوماتیک بر روی بیماران مبتلا به اضافه وزن تا 60 کیلوگرم انجام می شود. اغلب افرادی که از رژیم های مکرر خسته شده اند و یا حجم چربی شکم و پهلو زیاد است و یا ورزش نمی کنند بیشتر تمایل به استفاده از این روش ها را دارند.

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک بستگی به تعداد مناطق تحت درمان و مکان انجام و مهارت پزشک دارد. 

مراحل انجام لیپوماتیک

قبل از عمل جراحی لیپوماتیک
 1. قبل از عمل، بیماران باید آزمایش هایی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که جراحی به خوبی انجام شده است. توصیه های زیر ممکن است پیشنهاد شود:
 2. افرادی که از داروهای معمول آسپیرین و ضد التهاب، ضد انعقاد استفاده می کنند باید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف دارو را قطع کنند.
 3. ممکن است از خانم ها خواسته شود از قرص ضد بارداری استفاده نکنند.
 4. بیماران مبتلا به کم خونی ممکن است از مکمل های آهن استفاده کنند.
 5. فرد باید فرم رضایت را امضا کند. این فرم نشان می دهد که بیمار کاملا از خطرات، مزایا و گزینه های احتمالی این عمل مطلع است.
بعد از عمل لیپوماتیک
نتایج برای تمام انواع پوست و بدن قابل توجه خواهد بود. هنگامی که چربی در ناحیه تحت درمان خارج می شود، اگر بیمار رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی درست داشته باشد، نباید به سایر قسمت های بدن بازگشت و مهاجرت کند. افزایش یا کاهش وزن باید در تمام بدن به صورت مساوی توزیع شود.این روش راحت است و به خوبی تحمل می شود، زیرا اکثر بیماران فقط درد کمی احساس می کنند. ممکن است قرمزی خفیف، حساسیت، تورم یا استحکام بافت در مناطق تحت درمان داشته باشید که ممکن است تا چند هفته طول بکشد. به طور کلی، همه چیزهایی که برای تسکین حساسیت مورد نیاز است، پک سرد و / یا استامینوفن یا ضد التهاب خفیف مانند ایبوپروفن است. ماساژ آرام منطقه، دو بار در روز برای 5-10 دقیقه ممکن است نتایج خوبی داشته باشد. فعالیت روزانه طبیعی، از جمله ورزش، بلافاصله بعد از درمان شروع می شود. در واقع، فعالیت بدنی سبک، همراه با هیدراتاسیون مناسب، به جمع آوری چربی از طریق سیستم لنفاوی کمک می کند و نتایج شما را بهبود می بخشد.

نتایج عمل لیپوماتیک

نتایج لیپوساکشن تا زمانی که التهاب کاهش یابد، مشخص نخواهد شد. در برخی موارد ممکن است چند ماه طول بکشد. بعد از تقریبا 4 هفته، بیشتر تورم حل شده و ناحیه ای که چربی برداشته شده حجم کمتری خواهد داشت.

خطرات انجام لیپوماتیک چیست؟

هر عمل جراحی خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامناسب به بیهوشی دارد. ریسک عوارض معمولا با توجه به مدت زمان عمل، و مهارت جراح و آموزش های ویژه، مرتبط است. خطرات و عوارض جانبی ناخوشایند شامل موارد زیر است:
کبودی شدید: این می تواند چندین هفته ادامه یابد.
التهاب: تورم ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.
ترومبوفلبیت: لخته شدن خون در ورید، باعث التهاب و عوارض بیشتر می شود.
بی نظمی های کانتور: اگر الاستیسیته پوستی ضعیف باشد، اگر زخم به روش غیرعادی بهبود یابد، یا اگر حذف چربی ناهموار باشد، پوست ممکن است چروکیده و موج دار شود.
بی حسی: منطقه آسیب دیده ممکن است برای مدتی احساس بی حسی داشته باشد، اما این معمولا موقت است.این حالت باید عرض 6 تا 8 هفته بهبود یابد.
عفونت: به ندرت ممکن است عفونت پوستی بعد از جراحی لیپوساکشن رخ دهد. گاهی اوقات این حالت نیاز به درمان جراحی، با خطر زخم شدن دارد.
سوراخ های داخل اندام: این حالت بسیار نادر است.
مرگ: بیهوشی شامل خطر کم مرگ است.
مشکلات کلیه یا قلب: به دلیل اینکه مایعات تزریق می شوند، تغییر در سطح مایع بدن ممکن است باعث مشکلات کلیه یا قلب شود.
آمبولی ریه: چربی به رگ های خونی وارد می شود و به ریه ها رفته و گردش خون را در ریه ها مسدود می کند. این مسئله می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
ادم ریوی: گاهی اوقات، وقتی سیال وارد بدن می شود، در ریه ها تجمع می یابد.
واکنش آلرژیک: بیمار ممکن است به داروها یا مواد مورد استفاده در جراحی آلرژی داشته باشد.
سوختگی پوست: حرکت کانولا ممکن است باعث اصطکاک با پوست یا اعصاب شود.

تفاوت لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن با کمک التراسونیک

لیپوساکشن با استفاده از التراسونیک به عنوان جراحی زیبایی منسوخ شده است زیرا از دستگاه های قدیمی و روش قدیمی استفاده می شد. بدن شما درد زیادی را تحمل می کرد زیرا فرایند تجریه چربی کاملا بی رحمانه است زیرا امواج التراسونیک برای تبدیل چربی به امولسیون شوک وارد می کردند.این روش ریسک بالای عوارض جانبی دارد زیرا انرژی اولتراسونیک نه تنها باعث کاهش چربی می شود بلکه می تواند اعصاب، عضلات و رگ های خونی بدن را نیز مورد آسیب قرار دهد. نتیجه خیلی رضایت بخش نیست. از طرف دیگر، لیپوماتیک بسیار آهسته است. این دستگاه از یک ماشین با کمک هوای فشرده همراه با یک کانول استفاده می کند که به طور خودکار 360 درجه چرخش می کند. این حرکت به طور خودکار اجازه می دهد تا چربی ذوب شود.
 روش لیپوماتیک بسیار امن و مؤثر است و اگر در طول عمل جراحی، اقدامات ایمنی با دقت بالا انجام شود، خطرات آن کم است. سیستم به راحتی قابل حمل است و بنابراین اجازه می دهد جراحان بر دقت متمرکز شوند.

کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: