سلامت آنلاین
روماتولوژی
اگر رماتیسم دارید از این مواد غذایی غافل نشوید

اگر رماتیسم دارید از این مواد غذایی غافل نشوید.

خشکی اعضا، درد، تورم و ... در مفاصل و بافت‌های هم بند آن جزو علائمی‌هستند که می‌توانند نشان از ابتلا به روماتیسم باشند. این اختلالات مزمن محدود‌کننده‌اند و می‌توانند برای زندگی روزمره و عادی فرد مبتلا مشکلات جدی ایجاد کنند، چون درد آن گاهی شدید و غیرقابل تحمل است.روماتیسم بیماری دردناک و مزمنی است، اما مانند هر بیماری دیگری راه‌هایی برای مقابله و تسکین آن نیز وجود دارد. خوشبختانه برخی مواد غذایی باعث کاهش و تسکین درد مفاصل و بافت‌های همجوار می‌شوند. در ادامه با مواد غذایی مفید برای مقابله با التهاب ناشی از این بیماری و احتباس آب در بافت‌ها آشنا می‌شوید.
آرتریت روماتوئید چیست بررسی علائم تا تشخیص و درمان

آرتریت روماتوئید چیست؟ بررسی علائم تا تشخیص و درمان

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی مزمن است که علاوه بر مفاصل، بر بیشتر قسمت های بدن شما نیز تاثیر میگذارد. آرتریت روماتوئید یک اختلال خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی به بافتها و سلولهای خود، مخصوصا در مفاصل، پوست، چشم ها، قلب، ریه ها، و اعصاب حمله می کند. با گذشت زمان، التهاب مداوم می تواند منجر به از دست دادن پیشرفته قابلیت حرکت، درد و دگرگونی مفصلی شود. در حالیکه دانشمندان هنوز به دنبال درمان آرتریت روماتوئید هستند، درمان های پزشکی و درمان های فرعی برای کاهش مشکلات افرادی که با این بیماری زندگی می کنند از سوی پزشکان ارائه شده است. با ما همراه باشید.
تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس چیست

تفاوت بین پسوریازیس و لوپوس چیست؟

بیماری پسوریازیس و لوپوس مربوط به پادتن های مضر هستند که می توانند بر پوست انسان اثر بگذارند و با اینکه دارای نشانه های مشترکی هستند ولی اختلالات متفاوتی دارند. این احتمال وجود دارد که یک فرد هر دوی این بیماری ها یا ورم مفاصل را با هم داشته باشد ولی درمان و عوارض هر یک از این بیماری ها، با هم فرق دارند. در این مقاله، ما به بررسی دقیق شباهت ها و تفاوت های بین این دو بیماری می پردازیم که شامل علائم و علت ها و درمان های آنها می شود.
بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن

بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن

آیا می دانید سیستم ایمنی بدن شما چیست و چه کار انجام می دهد؟ این سیستم با میکروب های مضر و چیزهای دیگری که نباید در بدن شما باشند، مبارزه می کند. گاهی اوقات راه را اشتباه می رود و به بافت سالم حمله می کند، گویی یک تهدید است. این می تواند منجر به التهاب و آسیب به مفاصل، اعصاب ماهیچه ها، پوست و سایر قسمت های بدن شود.این مقاله به بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن اختصاص دارد.
نارسایی کلیه علل علایم و راه‌های درمان

نارسایی کلیه علل، علایم و راه‌های درمان

کلیه ها دو عضو لوبیایی شکل با میلیون ها واحد فیلترکننده بنام نفرون هستند که وظیفه دفع سموم و جذب مواد مغذی و شیمیایی لازم برای متابولیسم بدن را برعهده دارند. اگر این نفرون ها به هر دلیلی از جمله بیماری های کلیه یا بیماری های زمینه ای دچار آسیب و تخریب شوند، کلیه به سمت نارسایی پیش می رود.در صورتی که حدود 90 درصد از نفرون ها از بین بروند، فرد در فاز انتهایی نارسایی کلیه قرار می گیرد و نیازمند دیالیز می شود. در این وضعیت کلیه ها قادر به دفع سموم و جذب مواد لازم نیستند و کارکرد تمامی ارگان های بدن را تحت تاثیر قرار می دهند.