سلامت آنلاین
روانشناسی و موفقیت
این عبارات منفی را هرگز نباید به خودتان بگویید

این عبارات منفی را هرگز نباید به خودتان بگویید.

جملات منفی یا عبارات منفی یکی از دلایل ایجاد افکار منفی در افراد است. اگر چه بسیاری از روانشناسان معتقدند که عادت‏های افراد و تکیه کلام‎های آنها از تفکرات نشأت می گیرد. اما واقعیت چیز دیگری است. چرا که در بسیاری از مواقع تیکه کلام ها، جملات منفی یا عبارات منفی بدون آگاهی قبلی و بصورت غیر ارادی گفته می شوند. فرد بدون اینکه تصمیمی برای گفتن آنها داشته باشد، آنها را بر سر زبان می آورد. اما همین جملات منفی یا عبارات منفی پس از گفته شدن یک حس منفی و ناامیدی را در فرد ایجاد می کند.همراه ما باشید تا در این مقاله با عبارات منفی که هرگز نباید به خودتان بگویید، آشنا شوید. همچنین برایتان توصیه‌هایی داریم که کمک‌تان می‌کنند نگرش مناسب و مثبتی نسبت به خود داشته باشید.
با خودنظمی اهداف بلندمدت‌مان را فدای لذت‌های کوتاه‌مدت نکنیم

با خودنظمی اهداف بلندمدت‌مان را فدای لذت‌های کوتاه‌مدت نکنیم.

بارها این سوال را از خود پرسیده اید که چه می‌شود که بعضی آدم‌ها این همه موفق می‌شوند و تازه به طور مداوم هم سیر موفقیت‌هایشان ادامه پیدا می‌کند؟ چطور می‌توانیم ما هم در زندگی شخصی و شغلی‌مان همان‌قدر به موفقیت برسیم؟ قسمتی از جواب این سؤال در خودنظم‌دهی نهفته است. خودنظم‌دهی همان قوه‌ای است که ما را به حرکت به سوی اهداف و خواسته‌هایمان وامی‌دارد؛ حتی اگر حوصله‌ی تلاش کردن نداشته باشیم. با خودنظم‌دهی می‌توانیم به نفع نتایجی که در درازمدت برای ما حاصل خواهد شد، از خیر لذت‌های کوتاه‌مدت بگذریم یا سختی‌ها و ناراحتی‌های کوتاه‌مدت را تاب بیاوریم.اهمیت خودنظم‌دهی هم در همین جاست. در این مقاله، می‌خواهیم بدانیم خودنظم‌دهی دقیقا به چه معناست، چه فایده‌هایی دارد و چگونه می‌توان این قوه را در خود پرورش داد.
موسیقی درمانی در روانشناسی

موسیقی درمانی در روانشناسی

گوش کردن به موسیقی سرگرم‌کننده است، اما آیا ممکن است موسیقی درمانی به سلامتی شما هم کمک کند؟ موسیقی می‌تواند منبع خوبی برای لذت بردن و خرسندی باشد، اما تحقیقات درباره فواید موسیقی از نظر علمی همچنین نشان داده است که موسیقی درمانی در روانشناسی فایده‌های زیاد و مختلفی هم دارد.موسیقی می‌تواند ذهن را آرام کند، بدن را به وجد بیاورد و حتی به افراد کمک کند تا درد را بهتر کنترل کنند. مهم‌ترین فواید موسیقی از نظر روانشناسی شامل 10 مورد زیر است.
15 راه برای داشتن آرامش بیشتر

15 راه برای داشتن آرامش بیشتر

چگونه آرامش بیشتری را در خود ایجاد کنیم؟ همه ما گاهگاهی نگران وآشفته حال می شویم. این قسمتی از زندگی طبیعی ما است، درست است؟ اما زمانی که اضطراب و عصبانیت شما زیاد طول بکشد و نتوانید خود را آرام سازید، چه اتفاقی می افتد؟ توانایی آرام کردن خود در همان لحظه، اغلب ساده تر از آن چیزی است که گفته می شود. به همین دلیل زمانی که احساس اضطراب یا عصبانیت می کنید، داشتن چند راهکار که با آن آشنایی دارید می تواند به شما کمک کند.در اینجا چند راهنمایی مفید و قابل اجرا وجود دارد که دفعه بعدی که نیاز به آرام شدن داشتید، می توانید آن را انجام دهید.
15 عبارتی که باعث می‌شود دیگران به شما اعتماد نکنند

15 عبارتی که باعث می‌شود دیگران به شما اعتماد نکنند.

دروغ می‌گویید؟ بیشتر اوقات دروغ می‌گویید؟ دروغ گفتن را به‌عنوان مکانیزمی دفاعی در برابر موقعیت‌های دشوار انتخاب می‌کنید؟ جدا از ابعاد سیاه و تاریک دروغ‌گویی که بر شخصیت و درون شما تأثیرات بدی می‌گذارد، روابط کاری و شخصی‌تان نیز در بلندمدت به‌شدت تحت‌تأثیر دروغ قرار خواهد گرفت. البته صداقت و راست‌گویی هم آیین خود را دارد. اگر سیاست‌های رفتاری و گفتاری درستی به‌خرج ندهید، گاهی‌اوقات راست‌گویی شما نیز ازسوی دیگران پذیرفته نمی‌شود.