سلامت آنلاین
دندانپزشکی
دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

امروزه زیباتر کردن دندانها به یک تخصص تبدیل شده است، منظور از زیبا کردن، بالابردن عملکرد دندان ها و همچنین بهبود یافتن میزان زیبایی انها در کنار هم است،پس باید اقداماتی صورت گیرد تا به این هدف رسید.دندانپزشکی زیبایی حیطه وسیعی از درمان ها و تکنیک ها ست و می توان اینگونه بیان کرد، که یک دندانپزشک زیبایی علاوه بر علم کافی، باید یک هنرمند نیز باشد تا با تلفیقی از علم و هنر در دندانپزشکی بشود به لبخندی با کیفیت رسید.
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

لبخند زیبا اولین تصویری است که اطرافیان از چهره شما به یاد خواهند داشت و می تواند نقش زیادی را در بالا بردن اعتماد به نفس و روابط اجتماعی شما داشته باشد افراد بسیاری هستند که از لبخند خود رضایت کافی ندارند و این موضوع اعتماد بنفس آنها را بشدت تحت تاثیر قرار داده است.اما خبر خوب اینکه در دندانپزشکی زیبایی شما می توانید مشکلات مربوط به دندان های خود را با دندانپزشک  متبحر خود مطرح کرده،تا با مشاوره بهترین روش درمان برای شما در نظر گرفته شود و سلامتی، ظاهر و عملکرد دندان هایتان تجدید شود و به دنبال آن زیبایی صورت و اعتماد به نفس برایتان به ارمغان بیاورد.
ایمپلنت فوری چیست و چگونه انجام می شود

ایمپلنت فوری چیست و چگونه انجام می شود؟

از دست دادن یک یا چند دندان یکی از مشکلاتی است که ممکن است به هر دلیلی برای هر کسی اتفاق بیفتد،این مسئله تاثیر بسزایی در چهره فرد و مهمتر در روحیه و اعتماد به نفس او دارد. تا چند سال اخیر درمانی به جز دندان مصنوعی برای ترمیم آن وجود نداشت که به دلیل ظاهری نامناسب رضایت شخص را جلب نمی کرد.خوشبختانه با پیشرفت علم و با توجه به آخرین تحقیقات و تکنولوژی های روز دنیا دیگر هیچ جای نگرانی برای دندان های از دست رفته وجود ندارد. قرار دادن ایمپلنت دندان در فک ، درمانی نه چندان سخت است که عارضه ای دربر ندارد. 
بلیچینگ دندان چیست و چگونه انجام می شود

بلیچینگ دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

میلیون ها نفر در معرض تغییر رنگ دندان هستند که در درجه های مختلف ایجاد می شود. حتی کسانی که  مرتب مسواک زده، از نخ دندان استفاده کرده و به دندانپزشک  مراجعه می کنند، باز هم ممکن است بر اثر مواد غذایی خاص، عوامل محیطی و گذشت زمان، دچار جرم و زردی دندان شوند. خوشبختانه، سفید کردن دندان ها به روش های  حرفه ای، یک روش فوق العاده برای پاک کردن یا نابود کردن لکه ها روی دندان بوده و به ایجاد لبخند طبیعی ، زیبا و سفید  به شما کمک می کند. بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان، یکی از این روش ها است.
کاشت دندان با روش ایمپلنت فوری

کاشت دندان با روش ایمپلنت فوری

سال‌ها از روزگاری که بیماران را برای فراموشی رؤیای بازگشت دندان از دست رفته توصیه می‌کردند، می‌گذرد؛ امروزه با پیشرفت علم و ورود تکنولوژی ایمپلنت، بیماران در هر سن و سالی می‌توانند دوباره با دندان‌هایی که بسیار به دندان اولیه شباهت دارد، غذا بخورند. فرآیند جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت معمولاً طولانی است و اغلب حدود چندماه زمان می‌برد.اما در برخی از بیماران به علت قرارگرفتن ناحیه‌ای که دندان از دست رفته، بدلیل بهم خوردگی زیبایی صورت،امکان بی‌دندانی سه ماهه بیمار بعد از قرارگیری ایمپلنت وجود ندارد.می‌توان به این دسته از بیماران نوید داد که چنانچه اندازه فک و تراکم استخوان مناسب باشد، می‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند.
زیبایی طرح لبخند به چه عواملی بستگی دارد

زیبایی طرح لبخند به چه عواملی بستگی دارد ؟

در گذشته دندانها توسط روش های سنتی و فقط در حد ساکت کردن درد دندان درمان می شدند و مباحث زیبایی و زیبا شناسی جایگاهی در میان درمان های دندانپزشکی نداشتند . حتی در صورتی که دندان های جلویی نیاز به ترمیم می داشتند آنها را با استفاده از مواد غیر همرنگ دندان  ترمیم می کردند و فقط اینکه دندان کارآمد باشد کافی بود . امروزه با اهمیت فراوانی که انسانها به زیبایی می دهند و پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف از جمله دندانپزشکی سبب شده تا علم جدیدی به علوم دندانپزشکی اضافه شود.طراحی لبخند چند سالی است که به طور گسترده در حال پیگیری و پیشرفت می باشد.طراحی لبخند شامل هر نوع درمان دندانپزشکی می باشد که تاثیر بر زیباتر شدن لبخند دارند. حدود 60% از زیبایی و جذابیت هر فرد مربوط به صورت دندان های او می باشد و این مهم امروزه با پیشرفت و امکانات دیجیتالی و کامپیوتری قابل بررسی و انجام و از همه مهمتر قابل پیش بینی می باشد .
لمینت دندان به زبان ساده

لمینت دندان به زبان ساده

حتما شما هم این روزها اصطلاح لمینت کردن دندانها را زیاد شنیده اید، لمینت دندان قادر است لبخندی دلنشین و زیبا به شما ببخشد و  از لحاظ زیبایی به سفید کردن دندان های شما کمک می کند و دندان های سفید و زیبا را به نمایش می گذارد. اگر شما مشکلات جزئی در دندان های خود دارید این روش  احتمالا برای شما مناسب است . روشی راحت و آسان که در یک تا سه جلسه دندان های شما را مرتب و درخشان خواهد کرد.در این مطلب سعی کردیم به ساده و علمی ترین شکل این درمان پرطرفدار را به شما معرفی کنیم.
سوالات متداول لمینت کردن دندان ها

سوالات متداول لمینت کردن دندان ها

برای بسیاری از افراد داشتن لبخند زیبا به دلیل تاثیر چشمگیری که در چهره و جذابیت شخص میگذارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است،اما عده زیادی از لبخند خود راضی نیستند و به فکر زیباتر کردن دندان ها و لبخندشان به وسیله درمان با لمینت افتاده اند.اگر شما کاندید مناسبی برای لمینت هستید ما در این مطلب سعی کردیم به سوالاتی پاسخ دهیم که ممکن است قبل از مراجعه به پزشک ذهن شما را مشغول کرده باشد.
هر آنچه که باید در مورد ایمپلنت بدانید

هر آنچه که باید در مورد ایمپلنت بدانید

از دست دادن دندان‌ها اتفاق  ناراحت کننده ‌ای برای همه محسوب می‌شود. هنگامی که دندان‌های خود را از دست می‌دهید، نه تنها جای خالی آن در دهان، زیبایی لبخند را تحت تأثیر قرار می‌دهد و گاهی اوقات اعتماد به ‌نفس افراد را کاهش می‌دهد، بلکه مشکلات متعددی برای سلامت دهان و سلامت عمومی بدن ایجاد می‌نماید. به همین علت پر کردن جای خالی دندان اقدام مهمی برای این دسته از افراد است. برای پر کردن جای خالی دندان روش‌های متعددی وجود دارد. متداول‌ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های صدمه دیده یا از دست رفته عبارتند از دندان مصنوعی، بریج و ایمپلنت. اما ایمپلنت دندان تنها روش دائمی و ماندگار پر کردن جای خالی دندان‌ها است و منافع زیادی برای بیمار به دنبال دارد.
ایمپلنت بدون جراحی چه مزایایی دارد

ایمپلنت بدون جراحی چه مزایایی دارد؟

با ظهور تکنولوژی دیجیتال کاشت ایمپلنت بسیار دقیق تر شده و خطر صدمه زدن به ساختار های آناتومیک مهم مثل اعصاب و سینوس کاهش می یابد. در این روش با تکنولوژی دیجیتال قبل از شروع عمل جراحی راهنمای جراحی یا گاید جراحی ساخته می شود و ایمپلنت با این گاید جراحی کاشته میشود. با استفاده از این روش گاهی میتوان ایمپلنت را بدون برش لثه قرار داد و درد و خونریزی و ناراحتی پس از عمل را کاهش داد، و این مزیت عمده ای برای بیماران محسوب می شود. ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت دیجیتال روشی است که در آن فقط یک سوراخ کوچک روی لثه ایجاد می‌شود، از همانجا دریل شده و از همانجا ایمپلنت در داخل استخوان قرار می‌گیرد و دیگر لثه بریده نمی‌شود و کنار زده نمی‌شود.
ایمپلنت دیجیتال چیست و برای چه کسانی مناسب است

ایمپلنت دیجیتال چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

اغلب کاشت های دندانی زمان بر است و شاید نگران کننده ترین موضوع در این موارد مدت زمانیست که شخص باید بدون دندان بماند، زیرا در شیوه‌های سنتی و کلاسیک ایمپلنت، بیماران پس از جراحی لثه و کاشت پایه تیتانیومی باید برای کاهش التهاب و محکم شدن ریشه فلزی مدتی را بدون دندان طی می کردند درحالی که با "ایمپلنت دیجیتال" بلافاصله پس از جایگذاری پایه در لثه، روکش موقت روی آن قرار می گیرد که این امر دغدغه بی دندانی را برای بیمار به صفر می رساند.این مقاله را مطالعه کنید شاید شما هم بتوانید تجربه ایمپلنت دیجیتال را داشته باشید.
ارتودنسی چیست و چه سنی برای انجام ارتودنسی مناسب است

ارتودنسی چیست و چه سنی برای انجام ارتودنسی مناسب است؟

اُرتودُنسی (به انگلیسی: Orthodontics) یکی از رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی است. این کلمه مرکب است از دو واژهٔ لاتین «ارتو» به معنای «راست» و «درست»، و «ادوس» یا مشتق آن «دنس» به معنای «دندان». ارتودنسی یکی از مهمترین رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است. همچنین اولین تخصص معرفی‌شده در دندانپزشکی می‌باشد. کار ارتودنسی بیشتر تصحیح جفت‌شدن نامناسب دندان‌هاست. این امر می‌تواند ناشی از موقعیت نادرست دندان‌ها یا دو فک نسبت به هم باشد، یا ممکن است درجاتی از هر دو مشکل در یک فرد موجود باشد.اگر شما یا فرزندتان با مشکل مرتب نبودن دندان ها مواجهید این مقاله پاسخ نگرانی های شماست.
از دندانپزشکی ترمیمی چه میدانید

از دندانپزشکی ترمیمی چه میدانید؟

دندانپزشکی ترمیمی (Operative Dentistry) علم و هنر تشخیص، پیش آگهی و درمان ضایعاتی در دندان‌هاست که برای تصحیح آنها نیازی به ترمیمهای پوشش کامل (Full coverage) تاج دندان نیست. درمان‌های ترمیمی به ترمیم صحیح شکل، عملکرد و حفظ یکپارچگی دندان‌ها در ارتباط با بافت‌های سخت و نرم مجاور برمیگردد. موارد تجویز درمان ترمیمی بر اساس سه نیاز درمانی پوسیدگی، دندان‌های تغییر رنگ یافته، شکسته یا بد رنگ و جایگزینی ترمیم‌های قبلی است.
ایمپلنت های دندانی مفید یا مضر

ایمپلنت های دندانی،مفید یا مضر؟

از دست دادن یک یا چند دندان اثر چشمگیری در زیبایی ،روحیه و اعتماد به نفس ،هچنین صحبت کردن و تغذیه افراد دارد. ایمپلنت های دندانی توانایی جویدن ، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را به فرد بازمی گرداند. ایمپلنت ها پین های باریک و ظریفی از جنس تیتانیوم خالص سازگار با بدن هستند که درون استخوان فک گذاشته می شوند. ایمپلنت ها جایگزینی مناسب و دائمی برای یک یا چند دندان از دست رفته می باشند.دندانپزشکان معمولا برای جای دندان از دست رفته شما ایمپلنت را معرفی می کنند اما فواید و مضرات ایمپلنت چه می تواند باشد؟در این مطلب بررسی خواهیم کرد؟
در مورد لمینت دندان بیشتر بدانید

در مورد لمینت دندان بیشتر بدانید.

امروزه گزینه اصلی طیف گسترده ای از مردم که به دنبال ظاهری بی نقص برای دندان هایشان هستند، لمینت دندان است چرا که این روش تقریبا بی خطر و بدون عوارض است.لمینت یک درمان سریع برای رسیدن به یک لبخند زیبا می باشد. شما در این درمان زیبای مطابق میل خود می توانید رنگ و فرم دندان های خود را انتخاب کنید.لامینت دندان می تواند به عنوان یک لایه محافظت کننده روی مینای دندان در طول سالها نقش مهمی ایفا کند.به خصوص در مواردی که مینای دندان دچار مشکلاتی مثل ساییدگی، شکستگی، لب پریدگی، ترک های ریز و یا تحلیل می باشد ، ضمن اینکه زیبایی بی نظیری هم ایجاد می کند.البته در زیبایی و جلوه طبیعی و طول عمر لمینت دندان ، تکنیک دقیق توسط دندانپزشک و مواد مورد استفاده با کیفیت بالا، تاثیر بسزایی دارد.
مراقبت های لازم پس از انجام لمینت دندان

مراقبت های لازم پس از انجام لمینت دندان

لمینت دندان یک لایه از جنس سرامیکی و یا کامپوزیتی بر روی دندان است.درست است که این لایه به راحتی لکه های دندان را پوشش خواهد داد اما این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و نکات مخصوص به نگهداری از آنها، این روکش ها پس از مدتی عمر خود را از دست خواهند داد و پس از مدتی نابود می شوند،مطلب زیر را دنبال کنید تا بدانید پس از انجام لمینت دندانها بهترین مراقبت ها چیست و یک نتیجه منحصر بفرد بگیرید.
لمینت یا ارتودنسی کدام روش برای اصلاح طرح لبخند بهتر است

لمینت یا ارتودنسی، کدام روش برای اصلاح طرح لبخند بهتر است؟

برای خنده زیبا با دندان های ردیف شده، در دوره های متفاوت راههایی مثل کشیدن دندان ها و جایگزین کردن دندان ها با دندان مصنوعی تا روکش کردن دندان ها، لامینیت، ترمیم با کامپوزیت و ارتودنسی دندان پیشنهاد میشود اما کدام درمان مناسب تر است. برای انتخاب یک روش مناسب برای اصلاح وضعیت قرار گیری دندان ها باید به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایید تا مناسب ترین روش بعد از بررسی های لازم با توجه به نحوه قرار گیری دندان های شما در نظر گرفته شود . با استفاده از تمامی این روش ها می توان یک لبخند زیبا را بدست آورد .
مزایا و معایب ایمپلنت فوری چیست آیا این درمان برای همه مناسب است

مزایا و معایب ایمپلنت فوری چیست؟ آیا این درمان برای همه مناسب است؟

ایمپلنت‌های دندانی، علاوه بر اینکه باعث بازگشت زیبایی و عملکرد دندان از دست رفته می‌شوند، سلامت دندان‌های مجاور را نیز بهبود می‌بخشند و باعث افزایش کلی سلامت دهان و دندان می‌شوند. در روش ایمپلنت، در محل دندان از دست رفته، یک ریشه از جنس تیتانیوم به جای ریشه طبیعی دندان کاشت می‌شود. سپس یک تاج ساخته شده که معمولاً از جنس چینی روی آن قرار می‌گیرد که ظاهر و عملکرد دندان طبیعی را تقلید خواهد کرد.امروزه این روش درمانی به دو صورت فوری و چند مرحله ای انجام می شود که درمان فوری آن بسیار پرطرفدار است،اما این درمان برای همه مناسب نیست،در این مقاله سعی کردیم بصورت خلاصه در مورد ایمپلنت فوری،مزایا و معایب آن بیشتر بدانیم.
ارتودنسی نامرئی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

ارتودنسی نامرئی و هر آنچه باید درباره آن بدانید.

بسیاری از افراد از وجود ناهنجاری های دندانی آگاهی دارند و تمایل زیادی هم برای درمان ارتودنسی دارند ولی از ظاهر وسایل و دستگاههای ارتودنسی ناراضی می باشند و علاقه ای برای دیده شدن دستگاههای ارتودنسی در دهانشان ندارند.روش های بسیاری برای کاهش دیده شدن دستگاههای ارتودنسی ارائه شده است که مهم ترین آنها درمان با ارتودنسی نامرئی است که در این مطلب توضیحات جامعی درباره آن ارائه میدهیم.
دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان

بهداشت دهان و دندان از همان ابتدای تولد کودک شروع می‌شود. حتی در صورت پرستاری یا تغذیه با بطری شیر، لازم است از همان ابتدای کار و در اسرع وقت، یک برنامه بهداشتی مناسب برای دهان و دندان کودک خود آغاز کنید. دندانپزشک کودکان، سلامت دندان‌های کودک را ارتقاء می‌دهد و همچنین در نقش منبع اطلاعاتی در این خصوص برای والدین آن‌ها عمل می‌کند. انجمن دندانپزشکی کودکان آمریکا (AAPD) و انجمن پزشک کودکان آمریکا (AAP) توصیه می‌کنند که ملاقات با دندانپزشک باید هر شش ماه، پس از اولین رویش دندان در کودکان یا یک سال پس از تولد کودکان، صورت بگیرد؛ زیرا با معاینهٔ مرتب و تشخیص به موقع بیماری‌های دندان، می‌توان پوسیدگی دندان بچه‌ها را در همان مراحل اول رفع کرد.
صفحه 1 از 6