سلامت آنلاین

بوتاکس از درمان های زیبایی تا درمان های پزشکی

بوتاکس از درمان های زیبایی تا درمان های پزشکی
بوتاکس از کلستریدیوم بوتولینوم مشتق شده است. باکتری ای که اگر توسط انسان خورده شود خطرناک است اما اگر در آزمایشگاه برای تولید مواد آرایشی و بهداشتی استفاده شود بی خطر است. این ماده  در اصل برای درمان اسپاسم بیش از اندازه چشم تولید شده بود چرا که عضلات را منجمد و فلج می کند. بعدا پزشکان متوجه اثرات دیگر بوتاکس نیز شدند،اگر تا بحال با تمام کاربردهای تزریق بوتاکس آشنا نشده اید، این مقاله را از دست ندهید. 
کاربردهای تزریق بوتاکس در سه بخش پیشگیری،درمانی و زیبائیست که در ادامه به اختصار توضیح خواهیم داد.

تزریق بوتاکس به منظور پیشگیری

استفاده مکرر از بوتاکس می تواند باعث استراحت تدریجی ماهیچه شود. هر چه آن ها کم تر فعال باشند، کم تر تلاش می کنند تا چین و چروک ایجاد کنند.درمان پیشگیرانه بوتاکس بیشتر به منظور افزایش زیبایی و جذابیت صورت در سنین پایین تر و مناسب افراد جوانیست که دوست دارند روند پیری پوست خود را به تعویق بیاندازند.

تزریق بوتاکس به منظور درمان 

  • درمان تعریق شدید
بوتاکس برای کسانی که تعریق و یا عرق بیش از حد دارند مفید است. نسخه های ضد عرق که توسط پزشکان داده می شود معمولا اثرات درمانی کمی دارند اما بوتاکس می تواند مشکل را برای مدت چند ماه متعادل تر و کمتر کند.  بوتاکس در این نوع از درمان با متوقف کردن ارتباط اعصاب محرک سمپاتیک با غدد عرق، مانع ترشح عرق مى‌شود و در نهایت باعث خشک شدن کامل غدد عرق آن ناحیه از بدن مى‌شود؛ بوتاکس معمولا در نواحی عمیق، جایى که غدد عرق قرار دارند مانند زیربغل دست‌ها و کف پاها، تزریق می‌شود.

  • درمان میگرن
این روش درمان بسیار خوبی برای سردرد های میگرنی به جای داروهای پر از عوارض این بیماری می باشد. چرا که بوتاکس عوارض خیلی کمتری نسبت به داروهای میگرن دارد. تزریق بوتاکس در بیماران مبتلا به میگرن باعث قطع و یا طولانی شدن فاصله بین حملات سردرد برای بازه زمانی سه ماه تا چهار ماه می‎شود .

درمان های زیبایی با تزریق بوتاکس

  • تزریق پیشانی
یکی از محبوب‌ترین کاربردهای بوتاکس رفع خطوط پیشانی است. چین و چروک‌هایی در اثر نگرانی، استرس و اضطراب و یا بالا رفتن سن روی پیشانی ایجاد می‌شود که هنگام خشم یا هیجان بیشتر جلب توجه می‌کند. هزینه بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و موی رخ آرا به میزان چین و چروک، نوع محصول و مقدار مورد استفاده شده بستگی دارد.

  • تزریق بین دو ابرو
چین و چروک‌های بین دو چشم که خطوط 11 نیز نامیده می‌شوند، با بالا رفتن سن بین دو چشم ایجاد می‌شوندکه معمولاً بیشتر هنگام اخم کردن، نگران شدن یا تمرکز جلب توجه می‌کنند.

  • تزریق دور چشم ها
درخشان‌ترین عضو صورت چشم‌های شماست. لبخند زدن و اخم کردن به مرور زمان روی چشم‌های شما تاثیر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن چین و چروک‌هایی دور چشم‌های شما می‌شود به جز خطوط خنده خطوط ظریف دیگری نیز دور چشم دیده می‌شود که به خطوط پنجه‌کلاغی معروف هستند. بوتاکس برای نواحی دور چشم کاربرد دارد و بسیار موثر است، تا چشم‌های شما جذابیت پیشین خود را بازیابند و در میان صورت شما بدرخشند.

  • تزریق دور لب ها
چروک‌های منحنی شکلی دور دهان شما از لبخند زدن و یا اخم کردن‌تان ایجاد می‌شود؛ می‌توان خط اندوه، خط خنده و چین و چروک دور لب و حالت ناراحت و افسرده صورت را با تزریق بوتاکس از بین برد.

  • تزریق فک
بعضی از افراد فرم چهارگوش خط فک را دوست ندارند. عضله‌های مخصوص جویدن، که باعث چهارگوش شدن فک می‌شوند، را می‌توان با بوتاکس کوچک‌تر کرد.

  • تزریق گردن
تزریق بوتاکس می‌تواند چین و چروک‌های نواری روی گردن را به سادگی از بین ببرد فقط این ناحیه بسیار حساس می‌باشد و فقط با یک اشتباه کوچک یا تزریق نامناسب در گردن، ممکن است منجربه ناتوانی بلعیدن در بیمار گردد.

نکته بسیار ضروری در مورد بوتاکس کیفیت و برند آن، داشتن مجوز وزارت بهداشت و تزریق توسط پزشکی با سابقه کافی در حیطهٔ زیبایی است.


کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: