سلامت آنلاین

همه چیز در مورد جراحی زیبایی گردن

همه چیز در مورد جراحی زیبایی گردن
نور خورشید, افزایش سن, کاهش وزن شدید و ... باعث میشوند پوست گردن زیبایی خود را از دست بدهد, در صورتی که گردن شما زیبایی و جوانی خود را از دست داده باشد و حالت افتادگی به خود گرفته باشد در هر سنی که باشید شاید به فکر اینبیفتید که چگونه میشود جوانی را به پوست گردن هدیه داد؟ جراحی زیبایی گردن میتواند افتادگی و چروک های پوست گردن را از بین ببرد, روش های مختلفی برای جراحی زیبایی گردن وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا میشوید.

یکی از روش های زیبایی گردن، جراحی زیبایی گردن است. البته بهتر است پیش از جراحی گردن، تمام موارد را در نظر گرفته و همه اطلاعات در مورد این جراحی را دریافت کنید. در حقیقت می توان گفت که جراحی زیبایی گردن روشی ایمن بوده و دارای حداقل عوارض ناشی از جراحی است.
شکل گیری گردن باعث ایجاد ظاهری قوی تر، صاف و ظریف تر در گردن و چانه می شود و این کار حتی بدون ایجاد تغییرات دیگر در صورت انجام شده و باعث بهبود گردن فربه و از بین رفتن چین و چروک می شود.علاوه بر این صاف شدن گردن به طور قابل ملاحظه ای در جوان سازی فرد نقش موثری دارد. شکل گیری گردن می تواند در بازگرداندن تعادل صورت کمک کننده باشد.

انواع جراحی زیبایی گردن

جراحی زیبایی گردن به روش های مختلفی صورت می گیرد که عبارتند از:
لیپوساکشن گردن: در این روش معمولا چربی های اشباع شده و اضافه از ناحیه گردن حذف می شود.
کشیدن پوست گردن: کشیدن پوست گردن در روش های مختلفی انجام می شود که این کار با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود
پلاتیسماپلاستی: در این روش معمولا به حذف خطوط و چین و چروک بر روی گردن اقدام شده و پوست گردن سفت تر می شود.
سرویکوپلاستی: در این روش، بافت اصلی پوست گردن محکم و پایدار شده و پوست اضافی گردن را حذف می کنند.

لیپوساکشن گردن

لیپو به معنای چربی است و ساکشن هم به عمل تخلیه و مکش گفته می شود و ترکیب این کلمه که برای اعضای مختلف بدن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، به معنای تخلیه و کشیدن چربی از از ناحیه مورد نظر و کوچک کردن سایز آن است.لیپوساکشن برای افرادی که دارای تجمع چربی در ناحیه گردن هستند و یا غبغب بزرگی دارند، بهترین گزینه است، زیرا روش بسیار ساده ای است که می توان گردنی باریک و خوش فرم را برای متقاضی آن ایجاد کند و از طرفی برش بسیار کوچکی در گردن ایجاد می کنند.
برش لیپوساکشن بسیار کوچک و در حد 3 تا 4 میلی متر است که زیر چانه ایجاد می شود و از طریق آن، چربی زیر گردن خارج می گردد. گفتنی است که این روش پرتقاضا برای کسانی که پوست زیر گردن و غبغب قوام و انسجام خوبی دارد مناسب است که با خارج کردن چربی، گردن فرم زیبایی به خود می گیرد و اگر پوست شل، افتاده و غیر منسجم باشد، بهتر است که عمل زیبایی لیفت گردن انجام شود.

عمل زیبایی لیفت گردن 

در بیمارانی که پوست گردن به شدت آویزان، شل و چین دار است، چاره ای جز عمل لیفت و کشیدن پوست باقی نمی ماند. در بعضی از بیماران، ممکن است لیفت را به همراه لیپوساکشن انجام دهند یعنی اینکه بعد از ایجاد برش در نواحی مشخص، چربی اضافی را ساکشن کنند و بعد به سراغ لیفت پوست آن بروند و پوست اضافی را بردارند.این برداشتن و کشیدن پوست با ایجاد برش هایی در پشت یا کنار گوش و یا زیر چانه همراه است که بسته به میزان افتادگی پوست، ممکن است هر دو برش یا فقط یکی از آنها را در بیمار ایجاد کنند.بخیه ها معمولا به صورت جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند و اثر بسیار کمی از آن باقی می ماند که با توجه به اینکه اصلا در مقابل دید نیست، اهمیتی ایجاد نمی کند.

2 نوع جراحی دیگر که فقط با پوست و عضلات گردن، سر و کار دارند پلاتیسماپلاستی و سرویکوپلاستی است که در واقع جزء جراحی لیفت گردن محسوب می شوند و روی قوام دهی به عضلات و پوست گردن برای از بین بردن شلی و خطوط عمیق آن تمرکز دارد.
پلاتیسماپلاستی (Platysmaplasty): این روش با برداشتن یا سفت کردن عضلات گردن، دسته خطوط موجود روی گردن را از بین می‌‌برد.
سرویکوپلاستی (Cervicoplasty): هدف این روش برداشتن پوست اضافی گردن و تثبیت بافت آن است. افتادگی پوست که می‌تواند به‌دنبال کاهش وزن شدید یا شل شدن ناشی از افزایش سن باشد به کمک این جراحی حذف و کنترل می‌شود.


لیفت گردن ، از بین بردن خطوط گردن

لیفت گردن روش موثری در داشتن گردن با ظاهر صاف تر و ظریف تر تا ناحیه چانه است. یک گردن زیبا نه تنها باعث ظاهری جوان می شود، بلکه با سلامتی و سرزندگی هم همراه است.در مراکز جراحی زیبایی پلاستیک، جراحان بسیاری از روش های لیفت گردن (همچنین به عنوان سرویکوپلاستی نامیده می شود) و تکنیک های جانبی برای هر دو گروه مرد و زن استفاده می کنند. با لیفت گردن، معمولا پوست گردن کشیده شده و پوست اضافی گرفته می شود. جراحی لیفت گردن معمولا به دلایل زیر انجام می شود:
 • وجود چربی اضافی و بیش از حد در ناحیه گردن
 • ذخایر چربی بیش از حد زیر چانه
 • شکل نامناسب گردن به دلیل عوامل مختلفی از جمله وراثت، شرایط محیطی و استرس
بعضی از مردم احساس می کنند برای لیفت گردن آمادگی ندارند. به هرحال انجام لیفت گردن باید با دریافت تمام اطلاعات صورت گیرد.با این حال، بسیاری از بیماران در ناحیه پوست گردن، چانه و اطراف آن دارای چین و چروک بیش از حدی هستند و لیفت گردن می تواند گزینه مناسبی برای رفع این حالت ناخوشایند و رفع چین و چروک و خطوط باشد.روش های جوان سازی و عمدتا، پلاتیسما پلاستی در رفع خطوط ظاهری روی گردن بسیار موثر و کاربردی است.

آیا این جراحی توسط جراح سر و گردن انجام می شود؟

به خاطر داشته باشید که تنها یک جراح پلاستیک واجد شرایط می تواند عمل جراحی برش گردن را انجام دهد و می تواند به شما کمک کند تا گردن شما صاف، باریک و جوان به نظر برسد.جراحی زیبایی گردن یکی از روش های تغییر شکل دهنده در پزشکی زیبایی است. جراح پلاستیک واجد شرایط می تواند با از بین بردن ذخایر بیش از حد چربی در ناحیه گردن و عضلات آن، به طور چشمگیری باعث بهبود وضعیت ظاهر بیمار شود.

مضرات جراحی زیبایی گردن

خطرات ناشی از هر گونه جراحی همیشه وجود دارد و روش های زیبایی هم از این قاعده مستثنی نیستند. تصمیم به برخورداری از ظاهر زیبای گردن، تصمیمی بسیار شخصی است.شما باید تصمیم بگیرید که آیا با وجود تمام خطرات احتمالی باز هم مایل به جراحی زیبایی گردن هستید یا خیر. پیش از جراحی گردن از شما می خواهند تا فرم های رضایت نامه را امضا کنید تا اطمینان حاصل شود که شما به طور کامل اطلاعات لازم را دریافت کرده و هر گونه خطرات و عوارض بالقوه را در نظر گرفته اید.
عوارض معمول در هر جراحی ، می تواند برای این عمل هم اتفاق بیفتد اما عوارضی که مخصوص این نوع جراحی هستند عبارتند از:
 • سفت شدن بیش از اندازه گردن و ایجاد احساس کشیدگی
 • درد طولانی مدت
 • جای زخم و برش
 • غیر متقارن شدن دو طرف گردن
 • ایجاد آسیب در عصب زیر چانه

بعد از انجام جراحی های زیبایی گردن، چه مراقبت هایی لازم است؟

این جراحی ها هم مانند تمام جراحی های دیگر، دوران نقاهت خاص خود را دارند که معمولا بعد از عمل به بیماران درباره آن کاملا توضیح داده می شود. انجام کارهای سنگین تا چند هفته ممنوع است و بیمار نباید به ناحیه گردن فشار بیاورد.ورم و کبودی بعد از چند روز تا 1 یا 2 هفته از بین می رود و برای باقی نماندن جای بخیه ها، معمولا پمادهای خاصی تجویز می شود که در کاهش اثر و اسکار ناشی از برش ها، خیلی موثر است. اما چیزی که مهم است، مراقبت بیمار از وزنش است تا ثابت و متعادل بماند و چاق شدن دوباره، باعث تجمع چربی در این ناحیه نشود.

هزینه جراحی زیبایی گردن با توجه به موارد مختلفی متغیر است از جمله:

 1. لوازم و تجهیزات مربوط به عمل جراحی
 2. انجام آزمایشات لازم پیش از جراحی
 3. هزینه های مربوط به بیمارستان
 4. دستمزد جراح

کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: