سلامت آنلاین

عوارض تزریق ژل به صورت

عوارض تزریق ژل به صورت
برای برجسته سازی برخی اعضای بدن از جمله گونه و لب ها روش های نوینی در دنیای پزشکی وجود دارد. اما متاسفانه خیلی از افراد فقط به بعد از انجام تزریق فکر می کنند و فقط به دنبال بهتر شدن چهره شان هستند. در صورتی که باید بدانید این روش پزشکی خالی از دانستنی نیست و اگر فردی ناآگاهانه این روش ها را انجام دهد ممکن است پشیمانی های زیادی را به بار آورد. اکثر افراد قبل از انجام تزریق ژل ها یا فیلرها از خود میپرسند که تزریق ژل و فیلر به اعضای صورت انجام بدهیم یا خیر؟ چرا ماندگاری ژل ها و فیلرها با هم متفاوت هستند؟ آیا ژل ها و فیلر ها عوارض دارند؟ آیا روش ایمن و بدون عارضه ای برای فرم دهی به لب ها، گونه ها و... هست؟ چرا بعضی از لب ها و گونه ها بسیار غیر طبیعی هستند؟برای همین توصیه می شود قبل از انجام هر اقدامی به خصوص در زمینه زیبایی، آگاهی هایی را به دست بیاورید و سپس با دید باز و علم بیشتر برای زیبایی صورت خود اقدام کنید.

قبل از انجام هر اقدامی برای برجسته سازی دانستن چه مواردی لازم است؟

نکته حائز اهمیت برای گونه گذاری یا برجسته کردن لب ها این است که پزشک خوب و متبحر زیبایی ابتدا با توجه به تجربه خود و سن هر فرد به طور اختصاصی با وی مشورت کرده و به او توصیه می کند که آیا برایش تزریق ژل و فیلر هیالورونیک قابل جذب بهتر است یا تزریق چربی تا نتیجه کار کاملا مطلوب باشد.چون گونه ها و لب های هر شخص دو جزء بسیار مهم در صورت (face) وی است، به طوری که در میزان برجسته کردن آنها فوق العاده باید دقت داشت،و فرم دادن و حجم دادن به لب ها و گونه های یک فرد باید کاملا با شخص دیگری تفاوت داشته باشد. زیرا این دو جزء نقش بسیار مهمی در زیبایی کلی صورت دارند. به طوری که مثلا یک فرم خاص برجسته کردن لب ها ممکن است در صورت یک شخص جلوه بسیار زیبایی داشته باشد ولی همین فرم خاص برای شخص دیگری به هیچ عنوان زیبایی نداشته باشد. بنابراین در برجسته کردن لب ها و فرم دهی گونه ها (گونه گذاری) باید فوق العاده آگاهانه هارمونی و هماهنگی سایر اجزای صورت از جمله بینی و چشم ها از نظر فاصله و زاویه های آنها با لب و گونه ها را شناخت و به صورت کاملا علمی و دقیق عمل کرد تا نتیجه کار مانند یک نقش هنرمندانه شود.

نکاتی باید در برجسته کردن لب ها و گونه ها باید به آن توجه کرد:

باید توجه بسیار زیادی به نوع فرم دادن و مقدار (حجم) برجسته کردن لب ها و گونه ها داشت به طوری که در عین زیبایی حالت غیر طبیعی و مصنوعی نداشته باشد. باید توجه داشت عمق تزریق دقیق و صحیح باشد تا عارضه ای برای فرد ایجاد نشود. در تزریق ژل ها و فیلر ها استفاده از ژل ها و فیلر های جدید قابل جذب هیالورونیک تاکید می شود زیرا اگر توسط پزشک باتجربه و متبحر تزریق شود، عارضه هایی مانند گلوله شدن، جابه جا شدن، عفونت، آلرژی و ... نخواهد داشت. باید دقت شود شکل ایجاد شده لب ها و گونه های جدید با بقیه اجزای صورت، سن شخص، موقعیت اجتماعی و شغلی فرد تناسب داشته باشد، به طوری که حالت مصنوعی نداشته و حالت طبیعی (natural) ظاهر شخص حفظ شود. مقدار تزریق باید به نحوی باشد که فرم کلی صورت شخص را به هم نزند.


روش های معمول و متداول امروزی برای برجسته کردن لب ها و گونه گذاری کدامند؟

  • ژل ها و  فیلر ها: بهترین و مطمئن ترین نوع ژل ها و فیلر ها، ژل ها و فیلر های هیالورونیک (پروتئین کلاژن) قابل جذب هستند. مهم ترین  نکته آن است که از برترین مارک های معتبر و مورد تایید سازمان FDA  استفاده شود.
  • تزریق چربی: از بافت چربی طبیعی بدن خود فرد برای حجم دادن و برجسته کردن لب ها و گونه ها می توان استفاده کرد.

امروزه تزریق ژل و فیلر لب و گونه به عنوان یکی از روش های پرکاربرد و متداول زیباسازی صورت می باشد. به یمن آمدن نسل جدید ژل‌ها و هیالورونیکی که ماده‌ای طبیعی (پروتئین کلاژن) و کاملا سازگار با بدن انسان می‌باشد، دیگر با خیالی راحت و مطمئن از نداشتن عوارض جدی تزریق ژل و فیلر (بر خلاف ژل‌ها دائمی قدیمی) می توانیم برای زیبا سازی صورت اقدام نماییم.این نوع ژل‌ها و فیلر‌های جدیدمعمولا  عارضه ای ندارد بنابراین می توانیم تزریق ژل و فیلر به لب ها و گونه ها (به طور سرپایی و بدون درد) را انجام دهیم و شاهد نتایح بسیار موثری در افزایش زیبایی و جذابیت صورت خودباشیم.
نکته مهم: چنانچه ژل و فیلر تزریق شده مطابق سلیقه ی فرد نباشد، به راحتی می توان با استفاده از ماده ی حلال این نوع ژل ها و فیلر ها (هیالیز) ژل و فیلر تزریق شده را از بین برد و کاملا به فرم اولیه برگرداند.

تزریق ژل و فیلر ها هیچ عوارضی ندارد اما ...

1) استفاده از ژل ها و فیلرهای ارزان قیمت که مورد تایید وزارت بهداشت نیست.
2) استفاده از ژل ها و فیلرها با ماندگاری دائم (مانند ژل پاژ که در گذشته به کار می رفت)
3) تزریق ژل و فیلر در مراکز غیر معتبر و توسط افراد غیر متخصص
منبع:bartarinha.ir


کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: