سلامت آنلاین
بیماری ها
9 باور اشتباه در مورد سلامت دندان ها که احتمالا نمی دانید

9 باور اشتباه در مورد سلامت دندان ها که احتمالا نمی دانید.

سلامت دهان و دندان بخش مهمی از سلامت عمومی شماست و یکی از شاخص‌هایی است که نشان می‌دهد وضعیت سلامت شما چگونه است. کوتاهی در بهداشت دهان و دندان مانند این است که سلامت جسمی‌تان را به خطر بیندازید.بنابراین عجیب نیست که امروزه خیلی‌ها سلامت دندان‌های خود را یکی از اولویت‌های یک سبک زندگی سالم می‌دانند. اما با این وجود هنوز هم باورهای نادرستی درمورد سلامت دندانها وجود دارد که می‌تواند باعث خرابی دندانها شود.این باورهای اشتباه را با هم مرور میکنیم تا اگر شما هم دچار آنها هستید همین امروز نظر خود را تغییر دهید.
درمان بزرگی سینه مردان یا ژنیکوماستی

درمان بزرگی سینه مردان یا ژنیکوماستی

سینه های مردانه ممکن است عبارت خنده داری به نظر برسد، اما قطعا برای هر فردی که از چربی اضافه‌ی ذخیره شده در این ناحیه رنج می‌برد خنده دار نیست. بسیاری از مردان، سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های کاهش چربی موضعی یا عدم انجام تمرینات قفسه سینه، سینه‌های مردانه‌ی خود را کوچک کنند، که البته هر دو روش هرگز نتیجه‌ای نخواهند داشت. بنابراین چطور از شر سینه‌های مردانه خلاص شوید؟با ما همراه باشید.
خوراکی های مفید برای تمرکز حواس

خوراکی های مفید برای تمرکز حواس

امروزه همه از آشفتگی ذهنی مستاصل شده‌ایم. آیا دارویی می‌تواند این پراکندگی ذهنی را سامان دهد؟ مواد غذایی راهگشا هستند؟ تربیت فکر و مدیریت ذهن به سرعت پاسخگوست؟برای تمرکز باید مصمم بود و همه گزینه‌ها را فعال کرد. تغذیه مناسب، تمرین‌های ذهنی، برنامه‌ریزی، خواب مناسب، ورزش و ممارست و صداقت با خود همگی در درازمدت می‌تواند در ایجاد تمرکز و تربیت ذهن مفید باشد.حقیقت این است که بیشتر از تاثیر مواد غذایی تلقین افراد است که بر عملکرد ذهن تاثیر می‌گذارد، ولی در میان پژوهش‌های علمی چندین ماده غذایی وجود دارد که بر تمرکز تاثیر مثبت و منفی دارند. آنچه در ادامه می‌خوانید تعدادی از مواد غذایی موثر در تمرکز هستند.
کدام جراحی لاغری برای شما مناسب است

کدام جراحی لاغری برای شما مناسب است؟

تغییر دادن بعضی چیزها درمورد خودتان آسان است. مثلاً موهایتان را در نظر بگیرید: می‌توانید آنها را بلند کنید یا کوتاه کنید. و اگر دوستشان نداشتید، با یک مدل موی جدید کلی تغییر خواهید کرد.اما بعضی از تغییرات به همین سادگی نیست. برای آندسته ازافرادی که شدیداً چاق هستند، کم کردن وزن می‌تواند یکی از آنها باشد.شدیداً چاق بودن یعنی کسی که حجم توده بدن او (BMI) بالاتر از 40 باشد و این یعنی حدود 50 کیلو اضافه وزن.اما مشکل فقط عددی که ترازو نشان می‌دهد نیست. افرادی که شدیداً چاق هستند در خطر بسیاری مشکلات جسمی مثل دیابت، بیماری‌های قلبی، آپنه خواب، و مشکلات مفصلی قرار دارند.برای برخی افراد، گرفتن رژیمی که دکتر تجویز کند و داشتن یک برنامه تمرینی برای برگرداندن سلامتشان کافی است. اما برای خیلی‌ها حتی تغییرات بزرگ هم کافی نیستند. در این موارد که ورزش مداوم اثری ندارد و فرد با مشکلات جسمی چاقی روبه‌روست، جراحی لاغری می‌تواند انتخاب درستی باشد.
با این راهکارها دیرتر پیر شوید

با این راهکارها دیرتر پیر شوید.

با بالا رفتن سن بسیاری از ارگان‌های بدن، از جمله پوست تحت تأثیر سن قرار می‌گیرند. متأسفانه باید گفت راهی وجود ندارد که از علائم پیری زودرس پوست به طور کامل دوری کنید. با بالا رفتن سن، پوست هم دچار پیری می‌شود و نشانه‌هایی از خود بروز می‌کند که اجتناب‌ناپذیر است. گاهی این علائم به اندازه‌ای پیشرفت می‌کند که احساس می‌کنید پیری با سرعت هر چه تمام‌تر و بسیار زودتر از آنچه تصور می‌کردید، در حال رو آوردن به شماست. پیری زودرس پوست ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی و  فاکتورهای موجود در سبک زندگی شماست. از آنجایی که نمی‌توان ژن‌هایی که با آنها متولد شده‌اید را تغییر داد، باید دیگر قسمت‌های این پازل یعنی عواملی مانند در معرض خورشید قرار گرفتن، رژیم غذایی ضعیف و کم خاصیت یا استرس‌های شدید را کنترل کنید. با اطلاع از برخی علائم پیری، می‌توان با انجام برخی راهکار سرعت رسیدن پیری پوست را کم کنید.
سرطان های کودکان و علائم آن ها

سرطان های کودکان و علائم آن ها

تمام سلول های بدن ما به طور منظم و بر اساس قاعده خاصی در حال رشد هستند. گاهی اوقات برخی از سلول ها از مسیر رشد طبیعی خود خارج می‌شوند و به طور غیرمنظم و سریع تر از حالت طبیعی رشد می‌کنند. این امر سبب به هم خوردن نظم طبیعی بدن می شود. به این به هم‌ ریختگی سرطان می‌گویند. انواع مختلف سرطان، علایم، راه های درمان و عوارض مختلفی دارند که به نوع سلول و عضو درگیر در بدن بستگی دارد. متاسفانه سرطان فقط بزرگسالان را درگیر نمی‌کند بلکه کودکان هم به این بیماری مبتلا می‌شوند. سالانه 3 تا 4 کودک از هر صد هزار کودک در جهان به انواع سرطان‌ها مبتلا می‌شوند.در این مطلب با سرطان های های شایع در کودکان و علایم آن بیشتر آشنا خواهیم شد.
درمان نفخ معده

درمان نفخ معده

بسیاری از افراد در شرایط گوناگون از نفخ شکم شکایت دارند. نفخ معمولا در زمان‌هایی رخ می‌دهد که در معده احساس پری و تنگی می‌شود. این مسئله معمولا به علت افزایش میزان گاز‌ها در قسمتی از دستگاه گوارش بروز می‌کند. نفخ کردن باعث می‌شود شکم بزرگتر از حد معمول به نظر برسد و حتی ممکن است حساس و دردناک باشد. اگر اغلب با این مشکل مواجه هستید، شاید لازم باشد که برخی عادات ناسالم خود را کنار بگذارید و بیشتر غذاهای مغذی مصرف کنید. اگر همین حالا هم یک رژیم غذایی سالم دارید، باید به بررسی غذاهایی که می‌خورید بپردازید، چرا که بعضی از آنها ممکن است به این امر دامن بزنند.در این مقاله ما تکنیک‌هایی را برای رهایی از نفخ شکم ارائه داده ایم، همچنین توضیح می‌دهیم چگونه برای مدت زمان طولانی تری از آن خلاصی یابید.
هومیوپاتی چیست؛ آیا هومیوپاتی واقعا مؤثر است

هومیوپاتی چیست؛ آیا هومیوپاتی واقعا مؤثر است؟

هومیوپاتی یا «همسان درمانی» یکی از روش‌های جایگزین پزشکی است. هومیوپاتی هم‌اکنون در بسیاری از کشورهای اروپایی رایج است. پرسش اساسی اغلب مردم این است که آیا این روش واقعا تأثیری در درمان بیماری‌ها دارد یا صرفا اثری تلقینی بر فرد به‌جای می‌گذارد. در این مقاله ابتدا به شما خواهیم گفت درمان هومیوپاتی چیست و چگونه کار می‌کند و سپس در مورد میزان تاثیر درمانی هومیوپاتی، داروهای هومیوپاتی و بیماری‌های قابل درمان با هومیوپاتی صحبت خواهیم کرد.
در دیابت بارداری چه غذاهایی بخوریم

در دیابت بارداری چه غذاهایی بخوریم؟

دیابت بارداری می‌تواند در طول حاملگی ایجاد شده و موجب بروز عوارض متعددی شود، خوشبختانه زنان مبتلا به این بیماری می توانند با پیروی از یک رژیم غذایی سالم این عوارض را کاهش دهند، حال سوال این است که زنان مبتلا به دیابت بارداری باید چه غذاهایی را مصرف کرده و از خوردن چه غذاهایی پرهیز کنند؟این مطلب به شما کمک میکند خوراکی های مفید و مضر برای دیابت بارداری را بهتر بشناسید.
انواع جوش صورت و راهکارهای درمان آن‌ها

انواع جوش صورت و راهکارهای درمان آن‌ها

جوش یکی از متداول‌ترین ناهنجاری‌های پوستی است، اما جالب است بدانید آکنه و انواع جوش‌ ها هر کدام روش‌های درمانی خاص خود را دارند. بیشتر جوش‌های معمولی و جزئی با روش‌های خانگی یا مصرف داروهای بدون نسخه، درمان می‌شوند. بااین‌‌حال، افرادی که به‌صورت حاد یا مزمن از داشتن جوش رنج می‌برند، باید تحت نظر پزشک متخصص پوست قرار بگیرند. در این مقاله شما را با انواع جوش صورت، علت جوش صورت و راهکارهای درمان جوش صورت آشنا خواهیم کرد.
درمان سلولیت با چند راهکار ساده

درمان سلولیت با چند راهکار ساده

اغلب خانم‌ها بدون این که نام سلولیت  را بدانند،با این مشکل مواجه هستند. سلولیت همان پوست پرتقالی شکلی است که به دلیل وجود سلول‌های چربی زیر پوست ایجاد می‌شود. بسیاری از افراد از وجود سلولیت بر روی اندام های خود ناراضی هستند و مدام از این شکایت می‌کنند که حضور سلولیت‌ها اعتماد به نفس آنها را تحت تأثیر قرار داده است و نمی‌توانند لباس‌هایی را که دوست دارند بپوشند و همیشه مجبورند آنها را مخفی کنند.در این مطلب در نظر داریم شما را با سلولیت،عوامل ایجاد کننده و راه هکارهایی که میتوان با آنها به کاهش سلولیت کمک کرد آشنا کنیم.
بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن

بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن

آیا می دانید سیستم ایمنی بدن شما چیست و چه کار انجام می دهد؟ این سیستم با میکروب های مضر و چیزهای دیگری که نباید در بدن شما باشند، مبارزه می کند. گاهی اوقات راه را اشتباه می رود و به بافت سالم حمله می کند، گویی یک تهدید است. این می تواند منجر به التهاب و آسیب به مفاصل، اعصاب ماهیچه ها، پوست و سایر قسمت های بدن شود.این مقاله به بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن اختصاص دارد.
توصیه هایی برای کنترل دیابت نوع 2

توصیه هایی برای کنترل دیابت نوع 2

دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز را کاهش می‌دهد از این‌رو میزان قند خون افزایش می یابد. وقتی این افزایش قند در دراز مدت در بدن وجود داشته باشد، سبب تخریب رگ‌های بسیار ریز در بدن می‌شود که می‌تواند اعضای مختلف بدن همچون کلیه، چشم و اعصاب را درگیر کند. همچنین دیابت با افزایش ریسک بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط مستقیمی دارد؛ لذا غربالگری و تشخیص زودرس این بیماری در افراد با ریسک بالا می‌تواند در پیشگیری از این عوارض مؤثر باشد. این مطلب شما را با دیابت،انواع دیابت علایم و پیشگیری از آن بیشتر آشنا می کند.
چند راهکار برای مراقبت از زخم پای دیابتی

چند راهکار برای مراقبت از زخم پای دیابتی

اگر دیابت دارید، یک بریدگی یا خراش روی پوست‌تان نیاز به مراقبت‌های بیشتری نسبت به یک فرد غیردیابتی دارد.در بیشتر افرادی که دیابت دارند، زخم‌ها و بریدگی‌ها با سرعت کمتری نسبت به بقیه التیام می‌یابد. ضمنا بیماری دیابت، احتمال عفونت در زخم‌ها و بریدگی‌های جزئی را نیز افزایش می‌دهد.یک خراش کوچک می‌تواند به مشکلی بزرگ و جدی تبدیل شود. مثلا یک آسیب کوچک در پا می‌تواند منجر به زخم پای دیابتی شود. زخم پای دیابتی که یکی از دردناک‌ترین زخمهاست می‌تواند در نهایت موجب قطع عضو شود.بله قطع عضو، یک احتمال واقعی در موارد بسیار حاد است. پس به اشتباه تصور نکنید: برای من این اتفاق نخواهد افتاد!
درمان مشکلات رایج پا

درمان مشکلات رایج پا

مشکلات پا در هر زمان و مکانی می‌توانند بروز کنند. از متخصصین پا یا پودیاتریست‌ها خواسته‌ایم بهترین نکات لازم برای حفظ سلامت پاها را به ما توصیه کنند.با ما همراه باشید.
ریزش موی زنان علل تشخیص و درمان

ریزش موی زنان،علل،تشخیص و درمان

همه ریزش مو دارند. این موضوع به هنگام حمام یا شانه کردن عادی روزانه اتفاق می‌افتد یا موقعی که سشوار می‌کشید و این کاملا طبیعی است.از نظر پزشکان به طور میانگین ما 50 تا 100 مو در طول روز از دست می‌دهیم. این فقط بخاطر این است که مو در حال طی کردن چرخه خودش است و یک موی جدید جایگزین آن خواهد شد. اما ریزش مو گاهی ممکن  است نشانه یک بیماری جدی باشد که نیازمند بررسی به وسیله متخصص پوست و درمان مناسب است. این برخی از علتهای ریزش مو در زنان و چگونگی مقابله با آنها مورد بررسی قرار گرفته است.
انواع عفونت واژن و علائم آنها را بشناسید

انواع عفونت واژن و علائم آنها را بشناسید.

سوزش، خارش، و بوی ناخوشایند تنها چند مورد از علائم شایع عفونت واژن هستند. اما درمان این مشکل به اختلال پیش‌آمده بستگی دارد، بنابراین مهم است انواع عفونت واژن را بشناسیم و بدانیم کدام نوع عفونت واژن در شما رخ داده‌است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا شما را با علائم عفونت واژن، علت عفونت واژن و انواع آن و همچنین تشخیص، پیشگیری و خطرات احتمالی عفونت واژن بیشتر آشنا کنیم. 
درمان عفونت های واژن از درمان های دارویی تا خانگی

درمان عفونت های واژن ، از درمان های دارویی تا خانگی

واژینیت (به انگلیسی: Vaginitis) به التهاب دستگاه تناسلی زنانه خارجی (عفونت واژن یا مهبل) که بر اثر عواملی مانند کلامیدیا، تریکومونا یا باکتریها ایجاد می‌شود گفته می‌شود. برخی عوامل مانند بهداشت پایین، دیابت، وجود IUD در رحم و... زمینه ساز واژینیتهای مکرر در خانم‌ها هستند. هر چند التهاب واژن به تنهایی چندان عارضه‌ای ندارد ولی در صورت عدم درمان می‌تواند به سایر دستگاه‌ها مانند رحم و مثانه گسترش یابد.در ان مقاله شما را با انواع درمان های  عفونت واژن آشنا میکنیم همچنین درادامه به شما 20 داروی خانگی برای درمان این بیماری معرفی میکنیم.
7 دلیل برای مراجعه به دندانپزشکی

7 دلیل برای مراجعه به دندانپزشکی

همه افراد بایدس الی 2 بار برای معاینه دندان هایشان به دندانپزشک مراجعه کنند اما این سوال ممکن است وجودداشته باشد که آیا همه باید همین تناوب را برای مراجعه به دندانپزشک رعایت کنند یا اینکه ممکن است عده ای نیاز کمتر یا بیشتری برای مراجعه به دندانپزشک داشته باشند؟ در این مطلب به مرور مواردی می پردازیم که ممکن است نیاز شما را برای مراجعه به دندانپزشک به بیش از 2 بار و حتی تا 4 بار در سال برای معاینه و چکاپ افزایش دهند.
برفک دهان؛ علائم ‌دلایل ‌ راه‌های تشخیص و درمان

برفک دهان؛ علائم،‌دلایل،‌ راه‌های تشخیص و درمان

برفک دهان نوعی بیماری است که به واسطه تجمع قارچ کاندیدا آلبیکانس در پوشش داخلی دهان به وجود می‌آید. نام دیگر این بیماری، کاندیدیازیس دهانی است. کاندیدا نوعی ارگانیسم طبیعی در دهان است، اما اگر بیش از حد رشد کند و تعداد آن زیاد شود، علائم و مشکلاتی به وجود می‌آورد که نیاز به رسیدگی دارند.
صفحه 1 از 2
12