سلامت آنلاین

اگر جوش می‌ زنید این اشتباهات آرایشی را انجام ندهید!

اگر جوش می‌ زنید این اشتباهات آرایشی را انجام ندهید
معمولا قبل از یک مهمانی و یا مراسم مهم جوش های مزاحم روی صورت ایجاد میشن و ظاهر پوست و چهره رو تحت تاثیر قرار میدن و این حالت برای هیچ کسی خوشایند نیست! خوشبختانه امروزه هیچ کمبودی در زمینه محصولات آرایشی برای پوشش دادن جوش صورت وجود نداره و شما میتونید با رعایت کردن چند نکته، جوش های صورت رو به بهترین شکل ممکن پوشش بدید و نگرانی ای از این بابت نداشته باشید.نکته مهمی که در رابطه با پوشش دادن جوش صورت وجود داره اینه که جوش صورت رو به گونه ای پوشش بدید که بعد از آرایش شرایط پوستی و جوش صورت بدتر نشه. ما در این مطلب تمام اشتباهات آرایشی که باعث بدتر شدن جوش صورت میشه رو به شما میگیم و با تکرار نکردن این اشتباهات می تونید پوستی زیباتر داشته باشید! 

اشتباه 1: استفاده از براش های آرایشی کثیف


اگر هر روز آرایش می کنید به این معنی هست که براش ها و ابزارهای آرایشی شما هر روز با انواع مواد آرایشی، گرد و غبار، آلودگی، باکتری و ... در  تماس هستند و در هر بار استفاده از این ابزارها، حجم زیادی از آلودگی های مختلف به پوست منتقل میشه و به دنبال این موضوع، خطر ایجاد جوش و اکنه و سایر مشکلات پوستی هم افزایش پیدا میکنه.
پس بنابراین لازم هست که هفته ای یک بار تمام براش ها و اسفنج های آرایشی رو با آب گرم و پاک کننده مخصوص شست و شو بدید و بعد با خیال راحت از این ابزارها استفاده نمایید. با این کار احتمال ایجاد جوش و آکنه بعد از هر بار آرایش کردن هم کاهش پیدا میکنه.

اشتباه 2: ترکاندن جوش قبل از پوشش دادن آن با آرایش


حتما شما هم بعد از دیدن جوش روی صورت، وسوسه می شوید که جوش ها رو با ترکاندن از بین ببرید! اما این یک اشتباه بزرگ هست! زیرا ترکاندن جوش نه تنها باعث کوچک تر شدن و یا از بین رفتن جوش نمیشه بلکه شرایط پوستی رو بدتر هم میکنه و باعث میشه تا آرایشی نازیبا داشته باشید.
پس بهترین کار این هست که ابتدا درمان مناسبی برای این جوش دریافت کنید و بعد به سراغ آرایش کردن بروید و به هیچ عنوان جوش صورت رو دست کاری نکنید. زیرا ممکنه باعث ایجاد جای جوش، تغییر رنگ پوست و همچنین بدتر شدن شرایط پوستی بشه..

اشتباه 3: استفاده از آرایش بیش از حد


اگرچه کانسیلر و کرم پودر میتونند باعث ایجاد یک آرایش عالی و شگفت انگیز بشن اما استفاده بیش از حد از این محصولات به ویژه در زمان هایی که روی صورت جوش وجود داره میتونه همه چیز رو بدتر کنه! آرایش کردن بیش از حد نه تنها میتونه باعث بزرگتر و بدتر دیده شدن جوش ها روی صورت بشه بلکه میتونه دلیلی بر افزایش جوش و آکنه هم باشه!
علاوه بر اینکه نباید از آرایش بیش از حد استفاده کنید باید از کرم پودری استفاده نمایید که دارای سایه رنگی همرنگ با پوستتون هست و به هیچ عنوان برای پوشش دهی بیشتر جوش، به دنبال کرم پودرهای تیره تر و یا با پوشش دهی بیشتر نروید!
تنها کاری که میتونید انجام بدید اینه که از کانسیلر سبز رنگ برای پوشش دادن قرمزی جوش استفاده کنید و بعد کرم پودری که با رنگ پوستتون تناسب داره رو استفاده کنید. با این کار ظاهر جوش ها کمتر روی پوست دیده خواهند شد.

اشتباه 4: فراموش کردن کرم ضد آفتاب


همونطور که اشاره کردیم استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی کار درستی نیست اما این قانون در رابطه با کرم ضد آفتاب صدق نمیکنه! بسیاری از افراد هنگامی که جوش میزنند اینطور تصور میکنند که استفاده از کرم ضد آفتاب باعث بدتر شدن جوش های صورت میشه اما باید گفت که این یک تصور کاملا اشتباه است!
استفاده از کرم ضد آفتاب در زمان هایی که با جوش صورت مواجه هستید کمک میکنه تا پوست در برابر آسیب های نور خورشید محفوظ بمونه و همچنین التهاب پوستی هم کاهش پیدا میکنه و در نهایت زمان بهبودی پوست هم سریعتر خواهد بود.

اشتباه 5: استفاده از انگشت برای آرایش کردن


اگر پوست حساسی دارید و یا اینکه پوستتان دچار جوش و آکنه شده است، بهتره به هیچ عنوان از انگشتان دست به عنوان اپلیکاتور برای آرایش کردن صورت استفاده نکنید. این کار فقط باعث پخش شدن باکتری ها روی صورت میشه و ممکنه شرایط پوستی رو بدتر کنه. علاوه بر این بهتره از محصولات آرایشی که دارای تیوپ و یا قطره چکان هستند استفاده کنید تا انگشتان دست با تمام قسمت های محصول تماس نداشته باشه.
استفاده از یک لایه نازک از کانسیلر روی جوش کمک میکنه تا جوش ها پوشانندگی خوبی داشته باشند و همچنین استفاده از پودرهای آرایشی معدنی کمک میکنه تا پوشانندگی بیشتری برای جوش های صورت ایجاد بشه.

اشتباه 6: فراموش کردن لایه برداری از پوست


لایه برداری پوست یکی از اقدامات مهم برای مراقبت از پوست هست و زمانی که صورت دچار جوش و آکنه شده است نباید این مرحله رو فراموش کنید. هنگامی که در اطراف جوش، حالت پوسته پوسته و سلول های مرده وجود دره  نه تنها ظاهر جوش رو بزرگ تر نشون میده بلکه باعث میشه تا پوست هم ظاهر صاف و یکدستی نداشته باشه.
پس بهتره لایه برداری از پوست رو هفته ای یک بار و با استفاده از لایه بردارهای ملایم انجام بدید و بعد از این کار روی پوست مرطوب کننده بزنید تا پوستی سالم و صاف داشته باشید.
منبع:زیبامون

کسب اطلاعات بیشتر ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین نوبت ملاقات، فرم را تکمیل و ارسال کنید:
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: